<<< Усі новини за 2009 рік

6-10 липня
Табір для неповносправних дорослих "Зустріч з Ісусом"


З 6 по 10 липня на території християнського табору “Берізка”, що у Ківерцівському р-ні в с.Сокиричі (30 км від Луцька), відбувся християнський табір „Зустріч з Ісусом” для неповносправних дорослих, організований працівниками та волонтерами церкви "Фіміам" та ВОБФ «Переображення».

   
Програма табору була справді насиченою: вже з першої хвилини перебування в «Обіцяній землі» кожен гість відчув особливу увагу і з головою поринув в атмосферу любові і радості, вільного спілкування та щирої турботи. При в’їзді на територію табору всіх зустрічали музикою, радісними посмішками і пальмовими гілками, котрі люди в барвистому вбранні вистилали перед кожним гостем. Далі нас розселяли не просто у кімнати, а в місця, де Ісус творив чудеса, описані в перших шістьох розділах Євангелія від Івана: Кана Галілейська, Єрусалим, Віфсаїда, Віфлеєм, Сіхар та Віфавар.

   
Ідеям та винахідливості організаторів можна було дивуватися до самого останнього дня нашого перебування в «Обіцяній землі»: ми харчувалися в «Околицях Тиверіади» - місці, де відбулося чудо нагодування 5 тисяч людей, загальні зібрання та зустрічі проходили у «Єрусалимському храмі». Всі дні відпочинку були наповнені приємними сюрпризами, піснями прославлення, іграми, конкурсами, змаганнями та подарунками.

   
Всупереч прогнозам погоди, які обіцяли проливні дощі, кожен день був наповнений сонцем і теплом, а дощ лише зрідка прибивав додолу пил і незабаром знову світило сонечко.

   
Кожен день розпочинався з зарядки на свіжому повітрі і закінчувався спілкуванням у великому колі біля вогнища. Після смачного сніданку ми починали збиратися групами для вивчення Біблії і їли нетлінну їжу. Всі відпочиваючі отримали посібники для самостійного поглибленого вивчення Євангелія від Івана, а лідери групок допомагали відкрити глибини кожного розділу. Для багатьох із нас таке вивчення стало першим кроком у самостійному читанні Святого Письма, а для мене особисто – відкриттям нової та ефективної методики вивчення Біблії.

   
Окрім читання в групках, ми мали нагоду зібратися у Єрусалимському храмі, щоб послухати розгорнутий варіант аналізу попередньо дослідженого матеріалу Євангелія у викладі досвідченого біблійного вчителя для того, аби істини, що розкривалися перед нашими очима, отримали чіткіші обриси – так ми досліджували Слово Боже і насолоджувалися його досконалістю та повнотою.

   
Після обіду кожен мав можливість зайнятися власними справами або піти до «спа салону», щоб підстригтися та зробити гарну зачіску, а жінки могли зробити манікюр або макіяж. Після перепочинку ми знову збиралися в групках, тепер вже за інтересами, які ми вказували в анкетах: малювання, крафт і англійська мова. Групка з малювання вабила до себе спостерігачів, наче магніт. Заняття з крафту були, напевне, найбільш відвідуваним гуртком, який теж вабив охочих допомогти у виготовленні ексклюзивних сувенірів та поспостерігати за роботою відпочиваючих. А от уроки англійської проходили в трьох групах: початковий, середній та вищий рівень. Уроки проводили заокеанські волонтери в компанії українських колег, а після уроків знання можна було використати та закріпити у спілкуванні з представниками американської команди. Тому можна сказати, що кожен знайшов собі заняття до душі.

   
Після закінчення гуртків всі знову збиралися на стадіоні, де проходили спортивні ігри, естафети та змагання, в яких не було тих, що програли, і кожен бажаючий міг взяти в них участь та отримати масу задоволення. А в передостанній день кожен, хто міг, мав змогу покататися на коні.

   
Вечеря знову збирала нас в «Околиці Тиверіади», а після неї починалася вечірня програма: пісні, перегляд фотографій, зроблених за день, конкурс на найсмішніше та найкраще фото, сценки, поставлені за сюжетом кожного з перших шести розділів Євангелія від Івана, розповіді про життєвий шлях та зустріч з Христом, яка змінила життя декотрих із відпочиваючих, а на закінчення ми слухали коротку проповідь.

   
Далі ми перебиралися до вогнища і продовжували спілкування у невимушеній обстановці, і навіть кровожерливі комарі не могли завадити нам збиратися і засиджуватися інколи до пізньої ночі в колі нових і старих друзів.

   
Загалом я описала лише зовнішній бік відпочинку, так, як його могли бачити всі гості табору. Але є ще й інший, сугубо індивідуальний бік – ті безперечно позитивні емоції і переживання, які наповнювали кожне серце як команди волонтерів, так і кожного запрошеного. Між багатьма людьми зав’язалися дружні стосунки. У декого змінилися стереотипи ставлення до неповносправних, або навпаки, у неповносправних змінилося бачення щодо здорових молодих людей, чиї серця наповнені щирим бажанням служити Богу через людей, які мають у цьому потребу. Гадаю, що всі неповносправні погодяться зі мною, що протягом цих днів, що промайнули як один, кожен із нас не відчував себе обділеним чимось, обмеженим у чомусь або самотнім, а радше навпаки – наповненим радістю і баченням оптимістичної перспективи. Для багатьох табір став справді зустріччю з Ісусом, з Його тілом – Церквою, змогою відчути на собі Його любов і турботу. Цей табір закінчився, і всі неповносправні знову з нетерпінням чекають наступного табору.

   


Тетяна Панасюк,
відпочиваюча табору для неповносправних
«Зустріч з Ісусом»


Відгуки про табір:
„Табір – це місце, де я вперше не почувався неповносправним, адже всі мої бажання ставали реальністю” - Максим (відпочиваючий у таборі)

„Тут прокидаюся – і я в казці: ліс, природа, свіжість, а вдома прокидаюся – чотири стіни... У таборі я відчув дію Рук Христа ” - Олексій Курбанов (відпочиваючий у таборі)

   
„До глибини серця проникнувся проблемами неповносправних людей...” - Грицієнко Назар (спорткоординатор табору з церкви Фіміам)

„Щаслива, що нам дали можливість продовжити вивчення Євангелія від Івана, яке ми розпочали в таборі. Тепер ми зможемо збиратися групкою у геронтологічному будинку для вивчення Біблії” - Тетяна (відпочиваюча з геронтологічного будинку)Прес-служба церкви «Фіміам»
Олександр Самрук
(0332) 76-72-34
http://www.fimiam.lutsk.ua/


Євангельська церква «Фіміам» © 2017
Контактна інформація