<<< Усі новини за 2010 рік

17 лютого
Реабілітолог Кері Мосс знову у Луцьку

   

У Луцьк уже втретє приїхала досвідчений фізіотерапевт Кері Мосс, яка працює в Кайзерському реабілітаційному центрі у місті Талса, штат Оклахома, США, щоб продовжувати служити в кабінеті фізичної реабілітації для неповносправних осіб при ВОБФ "Переображення" та навчати реабілітологів з церкви «Фіміам».

   

Ми скористалися нагодою, щоб поближче поспілкуватися з Кері. Ось що вона нам розповіла:

Кері, розкажи, будь-ласка, трохи про своє дитинство і сім'ю?

Я виросла у християнській сім'ї. Мій батько був юристом та мама домогосподарка. Я маю брата на три роки старшого від мене, він одружений і має п'ятеро дітей. (Він пастор церкви Спрінгс оф Грейс — що в перекладі означає “Джерела благодаті.”) В дитинстві я любила грати всі спортивні ігри та проводити час на свіжому повітрі.

Ким ти хотіла бути в дитинстві?

Моєю першою мрією було стати професійним гравцем у баскетбол. А щодо реабілітолога, я пам'ятаю, що вперше дізналась про таку професію в старших класах, і тоді подумала, що мені могло б сподобатись, бо тут поєднується моя любов до спорту та неповносправних.

Робота в системі охорони здоров'я часом не дуже приваблива, а тобі доводиться мати справу із людьми у інколи досить важкому стані, та все-одно ти працюєш фізичним реабілітологом. Що дає тобі сили?

Що є моїм стимулом? Фізіотерапія — вдячне зайняття, оскільки ми маємо можливість допомогти людям покращити стан їхнього фізичного здоров'я. Мене спонукає до роботи, коли я бачу, що мої пацієнти мають цілі і стараються їх досягнути.

Ти приїжджала до Луцька декілька разів і зараз знову продовжуєш свою місіонерське служіння — працюєш з неповносправними. Ти не могла б сказати, будь-ласка, декілька слів про свої попередні візити? Скільки часу ти плануєш залишатись і чого тобі хотілось би досягнути протягом цього візиту?

Першою була поїздка в межах програми Колеса для Світу у вересні 2007, потім я повернулась навесні 2008 на 10 тижнів (тоді я взяла відпустку за свій рахунок зі своєї роботи); в 2009 я розрахувалась з роботи та приїхала сюди на 10 місяців; цього разу я тут на 5 місяців. Чого я сподіваюсь досягнути?.. Покращення та зростання реабілітаційного центру в першу чергу; побудова зв'язків та послуг у служінні в усіх сферах, де я маю можливість.

Ти приїхала поділитись своїм досвідом. Які позитивні зміни вже мали місце у роботі кабінету реабілітації протягом твоєї роботи тут? Що можна змінити в майбутньому?

Попередні позитивні зрушення: система документації, щотижневий розклад, збільшене число пацієнтів, зростання рівня знань та навичок самих реабілітологів. Що можна змінити? Майбутнє зростання професійного рівня реабілітологів; навчання нових реабілітологів; зростання масштабів терапії для дітей; продовжувати удосконалення самого робочого процесу.

Повернувшись додому в США ти розповіла своїм друзям про Україну, Луцьк, нашу церкву — Фіміам, і тутешніх людей. Озираючись назад, якими були твої враження про життя в Україні. Що подібне і що відрізняється? Чи не могла б ти поділитись з нами як позитивними, так і негативними сторонами, будь-ласка?

Що відрізняється, так це те, що люди дуже добрі та гостинні, зима триває довше а літо холодніше, ніж в Оклахомі; українську мову дуже важко вивчати; темп життя тут не такий швидкий, як в Америці — я все-таки зайнята, але це відрізняється — в Україні люди свідомо чекають інших не поспішаючи. Подібною є церква — що є тілом Христовим в усьому світі і люди в церкві служать Йому та служать для інших людей у подібних служіннях. О, іншою відмінністю є найпопулярніші види спорту в обох країнах – для України це футбол, для Америки — це наш футбол, баскетбол. Повертаючись до подібностей — я так само насолоджуюсь часом з сім'єю та відпочинком в обох країнах. А ще і в обох країнах ті ж самі проблеми у суспільстві — наркотики, злочинність.

Кері також поділилась своїм бажанням про майбутню дружбу та співпрацю між двома церквами, де вона почувається, як вдома – Фіміамом та Спрінгс оф Грейс. Ми тіло Христове і давайте будемо молитись, щоб ми могли виконувати Його завдання та ті добрі діла, які Він нам приготував, як написано в Посланні до Ефесян 2:10.

Дякуємо за інтерв'ю, обіцяємо, що молитимемося за твоє служіння в Луцьку у кабінеті фізичної реабілітації та в церкві "Фіміам".


Прес-служба церкви «Фіміам»
Тетяна Панасюк
(0332) 76-72-34
http://www.fimiam.lutsk.ua/


Євангельська церква «Фіміам» © 2017
Контактна інформація