Євангельська церква «Фіміам» 
   

   
 
<<< Усі новини за 2011 рік

16 квітня
Студія "Творчість" знову зустрічає старих друзів


В Україні у 2004 році було зареєстровано близько 135 тис. дітей з особливими потребами, що складає 1,8 відсотка від загальної кількості дітей. Нині ця цифра є значно більшою.

За останні десять років чисельність осіб з особливими потребами в Україні перевищила 18-відсотковий рубіж.

На жаль, на сьогоднішній день в нашій країні існує тенденція розглядати інвалідність як вирок — вважається, що раз так склалася доля, людина не може розраховувати на повноцінний розвиток. Тому деякі (чомусь приходять на думку представники влади) зробили ніби логічний, але досить жорстокий висновок: неповносправним людям не потрібно створювати умови для розвитку, активної суспільної діяльності, освіти. І справді, подивимось хоча б на під’їзди у будинках – чи часто ви бачили пандуси поруч зі сходами?

Не рідко бачення нашого «гуманного» суспільства обмежуються тим, що це не я, це держава повинна опікуватися такими людьми, надаючи їм пенсію (виходячи з можливостей нашої країни, досить невелику) та медичну допомогу (зважаючи на те, що ця сфера досить успішно комерціалізується, допомогу умовну). А діти-інваліди — це проблема їхніх батьків.

Та є ті, які з цим не згідні…

Відвідувачам церкви «Фіміам» відомо, що з 2005 року служителі почали проводити різноманітні заходи для людей з особливими потребами м. Луцька та області.

В суботу 15 квітня в приміщенні церкви відбулась чергова зустріч для людей з обмеженими фізичними можливостями студії «Творчість». Раніше ці зустрічі проводились для дітей-підлітків, проте за Божого благословення служіння зростає та і на сьогоднішній день «Творчість» збирає відвідувачів різних вікових категорій.

   


Кожну зустріч умовно можна поділити на дві частини: роздуми над цікавою біблійною темою на основі Слова Божого та крафт - виготовлення різноманітних подарунків власними руками. Біблійні уроки проводяться для чотирьох груп слухачів: група для дітей, дві групи для дорослих та група для мам.

Під час суботньої зустрічі сестри Міра Хоміцька та Іра Калашнікова на біблійному уроці для дорослих на основі Слова Божого розповідали слухачам про свято Пасхи – що означає саме слово «Пасха» та що Новий та Старий Заповіти говорять нам про це.

Разом з Галиною Цимбал інша група для дорослих мала можливість роздумувати про ціль нашого життя – для чого Бог створив людину. Переглянувши цікаві відео та пригадавши місця з Писання, ми разом дійшли до висновку, що кожен повинен прагнути виконати саме ту ціль, яку Бог має щодо нашого життя, а саме – свідчити іншим людям про Христа.

Група для діток разом з Ірою Глущук роздумувала про справжню дружбу, взявши за приклад дружбу Давида та Натана.

Наталя Юрковська мала спілкування з мамами неповносправних діток. На цій групі ділились проблемами, переживаннями, досвідом та підтримували один одного.

Усі відвідувачі, та мабуть і помічники також, кожного разу з нетерпінням чекають на другу частину зустрічі – крафт, адже найцікавіше майструвати щось своїми руками. Цього разу ми виготовляли пасхальні яйця з зображенням янгола та вкладали їх у журавлики, плетені з кольорового паперу, які також робили самі.

Наприкінці ми вітали іменинників з днем народження та дарували їм подарунки, а також частувались чаєм та печивом.

Зустріч, яка відбулася цієї суботи мала єдиний недолік – мала кількість відвідувачів. Служіння має складнощі з транспортуванням людей, тому привезти усіх бажаючих просто не було можливості. Відгукніться усі хто має можливість послужити транспортом. Ваша допомога нам дуже потрібна!

   


Спеціалісти стверджують, що якщо дитина з особливими потребами перебуває у колективі звичайних здорових людей, це позитивно впливає як на дітей-інвалідів (їхній розвиток пришвидшується, в майбутньому їм легше стати повноцінними членами суспільства), так і на самих людей (вони стають більш терпеливими, співчутливими та толерантними).

Друзі, дякуймо Богу кожного дня за можливість обслуговувати себе самостійно та будьмо чуйними до людей, які такої можливості позбавлені. Ці люди потребують особливої уваги. Давайте дозволимо їм відчувати себе рівними серед рівних. Для нас допомога таким людям це – крапля в морі, а для них це – радість спілкування, нових знайомств а головне – усвідомлення власної реалізованості та задіяності в житті. Пам’ятаймо, ставлення до людей з фізичними вадами визначає рівень наших стосунків з Богом та ступінь нашої цивілізованості в суспільстві.
Прес-служба церкви «Фіміам»
(0332) 76-72-34
Валерія Герасимович
Фото: Тетяна Шалайко
http://www.fimiam.lutsk.ua/
Євангельська церква «Фіміам» © 2017
Контактна інформація