Євангельська церква «Фіміам» 
   
   
 
<<< Усі новини за 2017 рік

12-14 жовтня
Міжнародна конференція «За межею страждань»

У Луцьку з 12 по 14 жовтня відбувалася Міжнародна конференція «За межею страждань». Головною метою заходу було відкрити християнський погляд на служіння людям з інвалідністю. Партнером в організації конференції виступив Всеукраїнський благодійний фонд «500-річчя Реформації».

Подія, що об`єднала більше, ніж 250 учасників з різних куточків України, а також Білорусі, Румунії та Америки, була давньою мрією головних ідеологів служіння людям з інвалідністю в Луцьку – Сергія та Наталі Больчук.


   
   
   
   

«Є зустрічі, які приносять благословіння в наше життя, змінюють наш напрямок і приводять нас до конкретних рішень, що роблять певний переворот у нашому житті», – сказав пастор церкви «Фіміам» Павло Миронюк на відкритті конференції. Саме через знайомство з місією «Джоні і друзі» («Joni and Friends») та особисту зустріч з Джоні Еріксон Тада Господь спонукав серця сім’ї Больчуків до служіння людям з обмеженими можливостями.

   
   
   
   

У 2001 році подружжя потрапило в аварію, після якої молода жінка Наталя залишилася паралізованою. Півтора року поневірянь по лікарнях та санаторіях показали сім’ї Больчуків, яке важке життя людей з інвалідностями в Україні. Почавши з підтримки через зустрічі та спілкування, пізніше, організовуючи табори, подружжя започаткувало Громадську Організацію «Агапе Україна». На базі ГО з 2016 року працює Реабілітаційний комплекс «Агапе». На сьогодні працівники комплексу надають фізичну, соціальну та духовну реабілітацію людям з інвалідністю.

   
   
   
   

Курс «За межею страждань: християнський погляд на служіння людям з інвалідністю» – це справжній путівник до ефективного і натхненного служіння. Курс створений Християнським інститутом з питань інвалідності при місії «Джоні і друзі» та робить огляд богословської та практичної основи служіння. Він допомагає мислити критично і співчутливо, чітко розуміти складність проблем, з якими стикаються люди з інвалідністю та їхні сім’ї, а також з упевненістю нести їм любов Господа Ісуса Христа.

   
   

Дана конференція стала вступним тренінгом, що надихнув і підштовхнув учасників до більш ґрунтовного служіння сім’ям, які шукають любов і прийняття. Курс з чотирьох уроків заклав основу для започаткування, а іншим для розширення роботи з тими, хто потерпає від інвалідності. Повний і системний навчальний посібник налічує 16 занять та розділений на чотири модулі:
 • - Огляд служіння людям з інвалідністю.
 • - Теологічна теорія страждань і немочі.
 • - Церковне служіння і служіння людям з інвалідністю.
 • - Введення в біоетику.
Конференція відбувалася у вигляді семінарів. Основні семінари проводив Бен Родез, директор відділення теологічної освіти в місії «Джоні і друзі». Він також є вченим-дослідником у Християнському інституті з питань інвалідності при місії «Джоні і друзі». Теми основних семінарів:
 • · Навіщо служити людям з інвалідністю.
 • · Що є визначенням інвалідності.
 • · Божа суверенність і людська свобода.
 • · Проблема зла і страждання в нашому світі.
 • · Надія: правильний погляд на зцілення.
 • · Теологія служіння людям з інвалідністю.
 • · Служіння церкви людям з інвалідністю.
«Церквам потрібне служіння людям з інвалідністю, тому що, по-перше, інвалідність не обирає. Вона вражає людей різного віку, раси, національності та етнічної приналежності. По-друге, людей з особливими потребами часто зовсім не розуміють і не цінують ними. І найголовніше – це заповідь нашого Господа», – зауважив Бен Родез.

   
   

Окрім цього, впродовж двох днів відбувалися додаткові семінари на вибір. Учасники дізналися, як згідно Біблії Бог дивиться на людей з інвалідністю; почули практичні поради щодо поводження з людьми, які мають різну інвалідність; почули, як вчити дітей з синдромом Дауна про любов Христа, як депресія і тривожний розлад впливають на людину; дізналися основну інформацію про аутизм, а також отримали практичні ідеї, як допомогти дитині з аутизмом у навчанні.

   
   
   
   

Спікери додаткових семінарів: Давид Андерсон – доктор наук в галузі спеціальної освіти і в області Біблійних наук; Оксана Елсінгер – член ради директорів організації READ Ministries; Джим Бейкер – член команди Європейських лідерів в організації «Річ Глобал»(Reach Global); Лора Фрайдей – бакалавр соціальних служб, фахівець кінної терапії (іпотерапії); Кім Парегат – психолог у сфері ментальних розладів; Кріс і Мері Малон – батьки дев`яти дітей, п`ятеро з яких мають синдром Дауна, і четверо з них були усиновлені в Україні; Тетяна Колодій – голова Фонду допомоги людям з інвалідністю «Джерело милосердя».

Організатори конференції Сергій і Наталя Больчук під час семінару «Відвага для марафону: Як розпочати та розвинути служіння людям з інвалідністю» дали відповіді на запитання: З чого починається бачення? Як зібрати команду? Звідки отримати ресурси? Які основні перешкоди в служінні? Як довести спробу до кінця? Як передати естафету служіння?

Також, в рамках заходу відбулася екскурсія в Реабілітаційний комплекс «Агапе». Всі учасники побачили та почули, як організована робота комплексу, як відбувається процес реабілітації та дізналися про навчання в Тренувальному центрі фізіотерапевтів, яке проводиться на базі «Агапе».

Конференція «За межею страждань» стала для багатьох добрим підбадьоренням в служінні, а для деяких – хорошим стартом у роботі з людьми, які мають інвалідність.

   
   


Прес-служба церкви «Фіміам»
(0332) 76-72-34
http://www.fimiam.lutsk.ua/Євангельська церква «Фіміам» © 2017
Контактна інформація