фіміам

Ретріт для людей з інвалідністю «Шалом»

9 Сер, 2018 20:29

9 Сер, 2018

Близько сотні людей, 40 з яких – люди з інвалідністю стали учасниками відпочинку під назвою «Шалом». Табір, організований церквою «Фіміам» відбувався з 13 по 20 липня у селі Заозерне Любомльського району на базі Ретріт-центру церкви.

Уже кілька років поспіль євангельська церква «Фіміам» проводить таборування для людей з фізичною неповносправністю. Цьогорічна табірна програма занурила відпочиваючих в старозавітну історію життя біблійного героя, – Йосипа та дала можливість відчути увесь колорит тодішнього життя єврейського народу.

Табір став справжнім святом. Для тих, хто тижнями, а то й місяцями не має змоги вийти зі свого помешкання, перебування у ретріті – це ніби подих свіжого повітря чи ковток джерельної води.

Зустріч на базі Ретріт-центру була дійсно довгоочікуваною. Команда по служінню людям з інвалідністю протягом року готувалась до проведення табору, а люди з інвалідністю цілий рік мріяли потрапити в цю атмосферу. Учасниками дійства стали люди з Луцька, кількох районів Волинської області, а також з Тернополя та Рівного.

По приїзді гостей команда організаторів та волонтерів, які були по-особливому вбрані радо зустрічала усіх, пригощаючи єврейськими стравами і напоями.

Для кращої комунікації та комфорту відпочиваючі та їхні помічники відразу сформувались у 6 груп: 4 чоловічих і 2 жіночих. Найважливішою частиною програми було щоденне біблійне навчання, яке проходило в цих групах. На прикладі життя Йосипа відпочиваючі мали можливість роздумувати про актуальні для кожної людини теми: заздрість, випробування, успіх, гріх, прощення. Важлива істина, на якій акцентували увагу – довіра Богу у всіх обставинах життя. Саме це дає такий необхідний кожному «шалом», тобто мир від Бога.

Щовечора біля вогнища разом з християнськими музичними виконавцями відпочиваючі прославляли Бога в піснях, переглядали фото за день, спілкувалися. Кожна з груп представляла свою команду у постановках з життя Йосипа. Представлення проходило дуже весело та пізнавально, адже в ньому були задіяні всі відпочиваючі.

Коли цьому сприяла погода, тиждень видався дощовим, усі охочі мали можливість поїхати на Мале Згоранське озеро. Людей з інвалідністю катали на надувних човнах, дехто купався, інші просто спілкувалися, милуючись гарним краєвидом та насолоджуючись ароматом хвойного лісу.

Ще однією цікавинкою табору був спа-салон. Волонтери влаштували справжнє перевтілення для кожного, хто скористався послугами перукаря, косметолога та візажиста.

Привітна атмосфера, хороші умови проживання, смачна і різноманітна їжа, ранкова запальна енергійна зарядка, настільні й загально-табірні ігри, біблійне навчання, ранкові й вечірні програми, зустрічі біля вогнища – це все зробило відпочинок незабутнім. Від’їжджаючи, люди зі сльозами вдячності прощалися до наступної зустрічі. З їхніх слів це був прекрасний час, проведений разом, який їм подарував Господь!