фіміам

Дякуйте Богу за все

21 Січ, 2019 17:52

9 Жов, 2018

Хорошою традицією в євангельських церквах є святкування Свята врожаю або Свята подяки. Про це свято відомо ще зі Старого Заповіту: “… І свято жнив первоплоду праці твоєї, що сієш на полі. І свято збирання при закінченні року, коли ти збираєш з поля працю свою…” (Вихід 23:16).

У цей день християни збираються у храмах, щоб подякувати Богу. І дякують не лише за врожай та плоди землі, а за всі Божі благословення, які Церква отримала через смерть та воскресіння Ісуса Христа. Зазвичай на Свято подяки молитовні будинки прикрашають овочами, фруктами, квітами, які жінки виростили на своїх грядках, а чоловіки відповідально доставили їх до храму. Під час богослужіння лунають пісні та вірші, проповіді та молитви, і в усьому червоною ниткою звучить вдячність Господу Богу.

Подяка… що це для нас в повсякденному житті? Чи вміємо ми дякувати? Як часто ми виявляємо нашу вдячність тим, хто супроводжує нас у життя, хто допомагає та підтримує нас? Як часто ми кажемо «дякую» у наших сім’ях, на роботі, у Церкві? Як часто ми дякуємо Богу?

Іспанський новеліст, драматург і поет Міге́ль де Серва́нтес казав: «Нехай мовчить той, хто дав, і нехай говорить той, хто отримав». Ми постійно щось отримуємо, чи то від людей, чи від Бога. Та на жаль, часто забуваємо за це подякувати. Звичайне життя та повсякденні вчинки сприймаються нами, як дещо і так зрозуміле. Ми не дякуємо дітям, вважаючи, що вони і так повинні виконувати свої обов’язки, не дякуємо друзям, приймаючи від них все як належне, не дякуємо своєму партнеру у відносинах, думаючи, що він і так повинен робити те, що робить.

Щоб дякувати, не потрібно мати або отримувати багато. Радість та подяка залежать не від розміру дарунка, а від вміння радіти та бути вдячним, адже найкращі речі – безкоштовні, чи радше безцінні: усмішка, обійми, компліменти.

Бог благословляє рясно і щодня. І чим частіше ми будемо помічати та цінувати теперішній момент, тим більше у нашому житті буде приводів для подяки, навіть за щоденні дрібниці.

Вдячність веде до смирення, викорінює гордість, дарує радість. Слова подяки здатні поліпшити настрій, підвищити взаєморозуміння, заряджають позитивними емоціями і, безсумнівно, роблять життя тих, хто дякує, і тих, хто приймає подяку, кращими. Вдячна людина набагато більше цінує тим, що має, вона спокійніша, впевненіша в собі, і в цілому вона щасливіша.

30 вересня у церкві «Фіміам» відбулося Свято подяки. Ми запитали кілька сімей з церкви за що вони вдячні Богу?

Григорій та Ольга Кічкіни:

– Дякуємо Господу за батьків, за дітей, за один одного, за друзів хороших. За звичні речі – руки, ноги, що вони є і працюють.

Микола та Оксана Мілісевичі:

– В першу чергу, дуже вдячні за синочка, якого Бог дав нам в цьому році. А ще за випробування, через які ми вчимося більше любити, цінувати один одним та довіряти Богу.

Олександр та Катерина Спірідонови:

– Вдячні Богу за те, що ми є один в одного! Цього року ми відсвяткували 20-тиріччя подружнього життя. Дякуємо Господу, що благословляє нашу сім`ю, дає здоров`я та можливість служити. По-особливому вдячні за те, що ми діти Божі і можемо чути Його.

Юрій та Діна Курочкіни:

– Дякуємо Богу за синочка, народження якого очікуємо найближчим часом. За нашу сім`ю і за Його присутність в нашому житті. За Божу турботу і Його керівництво.

Варто пам`ятати про те, наскільки велику роль слова вдячності відіграють у зміцненні, побудові та відновленні стосунків з людьми. Цінуйте, що маєте. Будьте вдячним за дах над головою, їжу на столі, дар життя від батьків. Помічайте дрібниці: дякуйте людині, яка притримала двері; офіціантові, що приніс меню; водієві маршрутки, який передав решту. Будь ввічливими та вдячними.