фіміам

«Night to Shine»

13 Лют, 2019 17:16

13 Лют, 2019

79 волинян із інвалідністю взяли участь у події міжнародного масштабу «Night to Shine», що 8 лютого 2019 року відбулася у церкві «Фіміам». Загалом це свято ось уже 5 років поспіль відбувається у різних країнах за підтримки американської фундації Тіма Тібоу. Цього ж року Луцьк, Одеса та Київ долучилися до переліку з 700 інших міст на 6 континентах світу, котрі мали за честь приймати таке грандіозне дійство.

Красиві зачіски та розкішний макіяж, катання на лімузині та миттєві фото у чудових фотозонах, прекрасна музика та смачні страви – це все чекало на почесних гостей вечора. Та найголовніше, те що ті, кому щодня доводиться залишатися у чотирьох стінах власних помешкань, отримали можливість відчути себе суперзірками на червоній доріжці і справжніми королями чи королевами бенкету. Адже основна частина свята – коронація почесних гостей, аби вони могли зрозуміти, наскільки є цінними в Божих очах!

Ідейні натхненники проведення такого заходу в Луцьку – Сергій та Наталія Больчуки. Ось уже майже 18 років вони спільно з командою займаються роботою з людьми з інвалідністю на Волині. Результатами цього є діяльність реабілітаційного комплексу «Агапе», студій «Творчість» – для дітей, «Joy» – для підлітків та молоді, а також клубу «Нові можливості» – для дорослих, організація літніх відпочинкових ретрітів та багато чого іншого.

На запитання, що стало вирішальним та мотивуючим фактором провести «Night to Shine» у Луцьку, Сергій Больчук відповідає:

– Ісус у Євангелії від Луки розповів одну історію. Багатий чоловік приготував великий бенкет і послав слуг, щоб вони покликали його друзів та знайомих. Люди почали відмовлятися від запрошення. Хтось сказав, що поле купив, хтось воли, хтось одружився і прийти не можуть. Тоді чоловік наказав слугам: “Ідіть на дороги та роздоріжжя та кличте сліпих, кривих та калік, щоб дім мій наповнився”. Цим самим Ісус сказав, що в Божому Царстві Бог всіх любить і всіх приймає, незалежно від того, яка є інвалідність, які умови життя. Тож, ми хочемо втілити в реальність слова Ісуса Христа з Євангелії Життя”.

Аби свято вдалося, залучили 150 волонтерів. Вони займалися декоруванням залу і столів, оформленням фотозон, приготуванням пригощення та величезною кількістю інших, здавалося б, дрібних речей, без яких дійство не було б таким розкішним.

– Наші волонтери – це люди з різних церков Луцька та області, а також меценати, які жертвували кошти та продукти на захід, – зазначає Наталія Больчук. – Окрім того, перукарі та візажисти, які пожертвували тим, що прийшли і роблять зачіски та макіяж нашим гостям.

Окрім того, частина волонтерів супроводжували почесних гостей впродовж усієї програми заходу. Ті, по завершенню свята, не скупилися на слова вдячності та охоче ділилися враженнями:

Людмила Пилипчук, почесна гостя:
– Яскрава мить потребує колосальних зусиль і великих приготувань… Подумалось, що обмеженість тіла часто дозволяє мені спостерігати обмеженість душі.
Людина – це не тіло, це щось невидиме, що потрібно зуміти розгледіти… Примітивність бачить лише тіло…
А людина бачить людину.
Хочу щиро подякувати, що запросили, відзначили… У моєму житті, це перший день, коли все так незвично, і все для мене.
Ви прекрасні і в Вас багато Бога… Дякую!

Оксана Капішевська, почесна гостя:
– Це було насправді Божественне сяйво. У кожній миті грандіозного вечора, учасником якого я була, відчувалася неповторність та унікальність цього проекту.
Але головне в ньому, звичайно ж, БОГ та люди. Було дуже приємно спостерігати і бачити радість в очах друзів, в їхніх посмішках-словах, мелодіях-звуках, у кожному жесті, емоціях-думках…
Величезне спасибі всім-всім офіційним учасникам зустрічі!
Щиру подяку висловлюю волонтерам за їх бездоганне обслуговування вечора і допомогу, яку вони надавали людям на візках.
І звичайно, дякую всім організаторам та спонсорам цього красивого свята. Вірю що благословіння Всевишнього Творця на цьому не закінчуються. І що любов Божа не знає кордонів ні на небі, ані на землі.
Особливо ця любов близька до нас, заради яких і відбувся такий мегапозитивний вечір!

Оксана Семенюк, волонтер:
– Я, мама двох дівчаток із особливими потребами. Дуже приємно вражена дійством, яке було організоване для людей з інвалідністю. Це дійсно була ніч сяйва, починаючи з оформлення залу і закінчуючи посмішками почесних гостей, що сяяли на кожному обличчі.
Я була просто шокована масштабом цього дійства, все було дуже вишукано: приготовлене частування, оформлення столів, залу, чудове виконання християнських пісень, обслуговування, догляд волонтерів, катання на лімузині. Не можна осягнути всієї роботи, як було все організовано і продумано до дрібниць.
Радію, що могла послужити одному з почесних гостей.
Та й доньки просто в захваті від всього побаченого і пережитого! 
Емоціям немає меж!

Аліна Крищук, волонтер:
– Я можу сказати, що дуже щаслива і вдячна організаторам за те, що дозволили послужити на святі!
Разом із іншим волонтером ми були закріплені за сім’єю Ямницьких.
Особисто я переживала приємність бачити реакцію Василя, коли у кав’ярyню на 3 поверсі увійшла вже вбрана у червону розкішну сукню із зачіскою та макіяжем його дружина Ольга!
Він оцінив свою красуню, та й вона невимовно щаслива була в ті хвилини. Я запам’ятаю цю реакцію на все життя!
Ну і звісно коронація – це було варте всього!
І чоловік, і дружина були невимовно щасливі.
Вони живуть в двох і до них особливо ніхто і не навідується, а отже це щодень тиша, бо вони не дуже балакучі. Тому для них цей вечір був шоком і щастям, не тільки тому що коронація, гарна їжа і одяг, але і тому що було багато людей навколо. Вони відчули себе серед однодумців.

Маша Ковтун, волонтер:
– Немає слів, однi емоції! Стільки зірок, та посмішок давно я не бачила!

Марічка Штунь, волонтер:
– Я до цього часу під враженням! Ми настільки звикли до того, що можемо бувати на різних заходах, різних поїздках чи зустрічах… Мені Софія (почесна гостя – авт.) призналася, що не бувала на таких заходах, ніколи не відчувала стільки уваги і турботи як цього дня! Казала, що це вперше поїхала так далеко і без батьків. Вона була дуже задоволена і щаслива, коли ми прощалися. І я також. Не могла натішитися від того, наскільки вона прекрасна і від того, що їй було добре!
Вона відчула себе справжньою принцесою, справді цінною. Чесно кажучи, я не знала чого очікувати від цього дня, але все було в Господніх руках і я чомусь знала, що я зможу зробити все так як має бути. Дякую Господу і організаторам, що мала змогу бути на святі і бачити як, сяяли обличчя і серця наших королів і королев!

Тарас Герасимюк, волонтер:
– Великим чудом було бачити, як палали очі цих людей. А батьки дітей були просто мега вражені. Для багатьох із гостей – це подія, яка запам’ятається на все життя! Подія, яка по-особливому дала їм можливість відчути себе потрібними. Мій гість був невимовно щасливий, коли він одягнув корону, здавалося що він просто готовий обійняти весь світ! Також дуже класно те, як все організовано. Всі працювали, кожен знав що він має робити і робив це як для Господа. Організатори просто молодці! Дякую Богу за те, що мав можливість служити Йому разом із вами. Слава Богу, що через такі заходи ми можемо проповідувати Його Слово!