фіміам

Англомовний ретріт

12 Бер, 2019 17:47

12 Бер, 2019

З 21 по 24 лютого в селі Заозерне проходив ретріт для учасників школи практичної англійської мови «PES», яка уже три роки діє у луцькій церкві «Фіміам».

Відпочити від буденних справ та попрактикуватися в англійській, спілкуючись з носіями мови змогли 115 учасників, серед яких були як дорослі, так і діти. До проведення ретріту долучилися гості з-за кордону: п’ять британців і п’ять американців. Окрім проведення занять в групах по п’яти рівнях знань англійської, іноземці радо спілкувалися з усіма охочими на різноманітні теми. Також в учасників була хороша практика вимови через спів англомовних пісень.

Темою ретріту організатори вибрали історію книги християнського письменника, поета, вченого та богослова Клайва Льюіса «Хроніки Нарнії». Упродовж трьох днів учасники дізналися багато цікавого про самого автора та розмірковували над ідеєю його книги.

Один із закордонних гостей і добрий друг церкви «Фіміам» Роджер Брінд розповів: «Клайв Льюіс був переконаний, що коли пишеш для дітей, то варто писати про такі речі, які пригодяться їм впродовж усього життя і, якщо книгу цікаво читати в 10 років, то її можна перечитати й в 50. Автор прагнув, щоб його книги ставили певні виклики та задачі перед читачем».

«Хроніки Нарнії» — це не лише казкова історія для дітей. У книзі є важлива етично-моральна складова, а також показана віра самого автора. На прикладі героїв історії можна глибше усвідомити, які наслідки несе вибір, який нам постійно доводиться робити в житті. Як і в Едмунда (герой книги), так і в кожного з нас є свої “turkish delights”, тобто спокуси, “камені спотикання”.

Також автор у цій історії робить акцент на замісній жертві одного з героїв книги. Відступництво вимагало страшної плати — крові, смерті, яку заплатив не відступник, а невинний. Він переміг смерть, воскреснувши. Це символізує Христа, який не просто помер за все людство, а помер за кожного особисто. В книзі автор підкреслює й те, що Бог контролює виконання пророцтв.

Учасники ретріту переглянули фільм «Хроніки Нарнії» англійською мовою. Також їм було запропоновано цікаве дозвілля: майстер-клас від Тетяни Панасюк з виготовлення картини на магнітах, крафт, чан, квест по історії книги, прогулянки до озера засніженим лісом.

Метою ретріту було не просто зібрати студентів «PES» в одному місці, щоб вони послухали цікаву історію, погуляли біля озера, повчили англійську, познайомилися з британцями та американцями. Організатори сподіваються, що між рядків цієї історії вони побачили більше, ніж казку, й «лід серця все ж скресне і замість вічної нарнійської зими настане весна з Ісусом».

У самих учасників залишилися приємні враження від відпочинку та спілкування з командою організаторів та гостей. Частину з них залишаємо нижче:

– Дякую за теплу атмосферу любові, добра та взаємної поваги! Такі заходи сприяють розвитку і виховують людяність у наших душах! Щиро дякую всім організаторам і учасникам! (Наталія)

– І ми з Дашкою хотіли б подякувати всім за пречудовий відпочинок. Неймовірна концентрація гарних та добрих людей в одному місці. Бажаю всім зберегти в серці те тепло, яке ми отримали за ці вихідні (тепло від спілкування, від чудової домашньої атмосфери, від вогню в каміні, від посмішки поварів, від чашечки смачнющого латте). Це поєднання природи і гарних людей залишає незабутні враження і бажання поїхати ще туди. Велике ДЯКУЮ!!! (Наталія С.)

– Я неймовірно вражений організацією. Все на 100%, все для людей і нічого зайвого. Для мене – це був неймовірний час. Я так не відпочивав дуже давно! Таке враження, що побував у Нарнії, а тепер повернувся до буденного життя. Дякую організаторам і всім причетним до цього дійства! Я б з радістю відвідав ще такі заходи і покликав би друзів. (Антон)

– Це був неймовірний відпочинок! Дякуємо за таку можливість! Філософія «Хронік Нарнії» об’єднала усіх, зробила серця світлішими і вказала на правильний напрямок життя кожного. А дружня атмосфера, посиденьки біля каміна, запах домашньої випічки – це все надихає, робить нас добрішими і створює незабутні моменти. Дякуємо всім організаторам! Ви найкращі! (Юлія)

– Приєднуюся до всіх побажань. Думаю, емоції ллються через край у кожного учасника цього неймовірного і захоплюючого заходу. Всі ми почерпнули та відчули доброту та тепло усіх сердець, які билися в унісон. Щиро дякую за неймовірні вихідні та приємно проведений час. Бажаю кожному з нас відкрити своє серце для Божої любові! (Тетяна)