фіміам

Поле бою чи тиха гавань?

12 Лют, 2020 18:08

12 Лют, 2020

«Главней всего погода в доме, а все другое суета…» — співалося колись в одній пісні. І автор тексту був правий, адже атмосфера рідної оселі вкрай важлива для кожного. Де б ми не знаходилися впродовж дня, завжди хочеться повернутися в затишний дім, де тебе чекає спокій, прийняття та розуміння. Але часто це місце є не тихою гаванню, а своєрідним полем бою. Хтось постійно ранить тебе, або ти, можливо, ненавмисне, наносиш рани іншому.

У неділю, 9 лютого, команда жіночого служіння провела гарний вечір для жінок під назвою «Поле бою чи тиха гавань». Як саме створювати сприятливу атмосферу в домі роздумували кілька десятків панянок, котрі завітали на зустріч в «Леді-клуб».

Безперечно, комфортна атмосфера в домі залежить від усіх членів сім’ї. Але жінка, як мама та дружина, має особливий вплив на те, щоб зробити своє помешкання тихим, спокійним місцем відпочинку й відновлення.

Як мудра жінка може будувати свій дім? Відповідь на це питання ми знаходимо в Слові Божому. У 31-му розділі книги Приповістей автор детально описує жіночий ідеал: «Хто жінку чеснотну знайде? А ціна її більша від перел: довіряє їй серце її чоловіка, і йому не забракне прибутку! Вона чинить для нього добро, а не зло, по всі дні свого життя. Вона розуміє, що добра робота її, і світильник її не погасне вночі. Свої уста вона відкриває на мудрість, і милостива наука їй на язиці…»

Дім — це те місце, де жінка є господинею. Вона створює атмосферу, задає тон, підбирає певну гаму кольорів, звуків та творить картину того, що відбувається. Чоловік — це голова сім’ї, гарант безпеки та достатку. Він, за межами дому, виявляє свої лідерські здібності, з чимось воює, чогось досягає, десь програє, над чимось працює і т. д. Часто чоловік перебуває в тонусі та напрузі. Звісно, прийшовши додому, очікує, що тут його поважатимуть та приймуть таким, як він є; що він відпочине та відновить сили; буде зрозумілим; тут спокійно, і він може просто помовчати; його підбадьорять та підтримають його рішення; тут він по-особливому відчуватиме Божу любов.

У ритмі сучасного життя, коли жінка працює та має масу обов’язків поза домом, забезпечувати затишок буває вкрай складно. Тому лише маючи біблійне розуміння ролі жінки, можна збудовувати свій дім.

Методи реалізації цього можуть бути надзвичайно різними і залежати від багатьох чинників. Тому цікавим елементом зустрічі стало відео, яке підготувала команда «Леді-клубу». Свої очікування висловили пастори та служителі церкви. У кожного чоловіка є ряд базових потреб, які забезпечуються саме вдома: порядок, смачна їжа, слухняні діти. А є й особливі елементи для відчуття атмосфери прийняття та затишку, такі, наприклад, як катання на велосипедах або вечірні посиденьки під зоряним небом.

Любі дружини, подумайте над тим, чи відчуває ваш чоловік себе вдома, як в «тихій гавані»? Чи насолоджується він перебуванням вдома?

Чоловіку не потрібно в сім’ї доводити та воювати за лідерство та повагу. Питання в тому, чи приймаю я на всі 100% свого чоловіка, як лідера? Чи створюю я всі умови для того, щоб мій лідер дорожив домом?

Якщо, так, то нехай ваш дім буде тим місцем, куди хочеться повертатися знову й знову. Адже, люди завжди бажають повертатися туди, де добре!

«Тиха гавань» вдома — це не міф, це реальність з Ісусом Христом!