фіміам

Уроки Вознесіння

28 Тра, 2020 16:06

28 Тра, 2020

«А по муці Своїй Він ставав перед ними живий із засвідченнями багатьма, і сорок день їм з’являвся та про Божеє Царство казав. А зібравшися з ними, Він звелів, щоб вони не відходили з Єрусалиму, а чекали обітниці Отчої, що про неї казав ви чули від Мене. Іван бо водою христив, ви ж охрищені будете Духом Святим через кілька тих днів! А вони, зійшовшись, питали Його й говорили: Чи не часу цього відбудуєш Ти, Господи, царство Ізраїлеві?

А Він їм відказав: То не ваша справа знати час та добу, що Отець поклав у владі Своїй. Та ви приймете силу, як Дух Святий злине на вас, і Моїми ви свідками будете в Єрусалимі, і в усій Юдеї та в Самарії, та аж до останнього краю землі. І, прорікши оце, як дивились вони, Він угору возноситись став, а хмара забрала Його сперед їхніх очей… А коли вони пильно дивились на небо, як Він віддалявся, то два мужі у білій одежі ось стали при них, та й сказали: Галілейські мужі, чого стоїте й задивляєтесь на небо? Той Ісус, що вознісся на небо від вас, прийде так, як бачили ви, як ішов Він на небо!».

Історія, яка записана в Біблії в книзі Дії апостолів 1 розділ з 3 по 14 вірш, відкриває нам прекрасні істини, які хочеться нагадати в день вознесіння Христового.

Автор Лука описує останні миті Ісуса, які Він провів з учнями перш ніж вознестись на небо. Ось головні елементи цієї історії:

  • 4-5 – Ісус зібрав усіх учнів, щоб нагадати їм про Божу обітницю, про Духа Святого.
  • 6-9 – вони очікують відновлення царства Месії, а Ісус їм дає завдання і возноситься на небо.
  • 10-11 – ангели запевняють учнів, що Ісус повернеться так, як пішов.
  • 12-14 – після вознесіння, учні були в спільності і молились.

З цієї історії ми можемо взяти декілька прекрасних уроків:

Вознесіння Ісуса – прихід Духа Святого

Вознісшись на небо, Ісус відновив ту славу, в якій Він перебував з Отцем до початку світу. Тепер Він може послати Духа Святого з небес. Ісус земне життя провів як слуга, але після воскресіння ми бачимо Ісуса вже як могутнього Царя.

Він наділяє даром Духа Святого своїх учнів після того, як воскрес і здобув перемогу. Лише переможець може дарувати дари. Ісус —Переможець над гріхом і смертю обіцяє дар Духа Святого кожному, хто вірує (Ефесян 4:8, Івана 16:7).

Завдяки приходу Духа Святого, Ісус тепер живе у кожній людині, яка вірить в Нього. Чи маєш ти дар Духа Святого?

Вознесіння Ісуса нагадує нам про Його повеління

Після вознесіння Ісус знову набув ту владу, яку Він мав коли перебував з Отцем. Саме перед вознесінням учні Ісуса піднімають тему про відновлення царства. У відповідь вони чують доручення Ісуса свідкувати про Нього.

В короткій бесіді, в чотирьох реченнях шість разів Ісус або наказує їм щось робити, або обіцяє, що з ними щось відбудеться: Дії 1:4-5, 7-8 – звелів щоб чекали, охрищені будете, то не ваша справа, приймете силу, Дух злине, будете свідками.

Царство Месії – це період Церкви, як свідка Ісуса на цій землі, через Духа Святого. Поки Ісус не повернувся, у всіх віруючих є завдання бути свідками Ісуса, доказом Його перемоги над гріхом, носіями Євангелії по цілому світу.

Ісус тепер не просто в Єрусалимі з Своїми учнями, Він в кожній віруючій людині. Він дає сили для здійснення цієї прекрасної місії — заполонити увесь світ Христовою Євангелією. Чи розумієш ти повеління Ісуса? Як ти виконуєш його?

Вознесіння Ісуса – нагадування про Його повернення

Відхід Ісуса не на завжди. Він повернеться знову. Бачивши, як Ісус возносився на небо, учні розуміли, що це остання їхня зустріч. Вони були сповнені сумом і розчаруванням. Та ангели запевнили їх, що Ісус повернеться вдруге подібним чином. Він знову зійде з неба на землю.

Отже, Ісус повернеться, щоб встановити Своє царство, це Його обітниця. Тому ми маємо жити з надією на Його скоре повернення. Повернення Того, Хто ніколи не спізнюється, Того, Хто не забуде про нас і не залишить.

Тому, згадуючи про Його вознесіння, пильнуймо своє життя, адже незабаром Його другий прихід. Ти чекаєш на Його повернення? Як це проявляється?

Вознесіння Ісуса спонукає церкву бути в спільності і поклонятися Йому

Після вознесіння учні не розійшлись по домівках, а зібрались разом, де проводили час в невпинній молитві. А згодом понесли Євангелію по всьому світу.

Уроки для церкви: бути в спільності, разом, в купі, християнин-одинак – це не біблійний принцип; молитися, спілкуватись з Богом, підтримувати свої відносини з Господом, поклонятись Йому; виконувати велике доручення Ісуса — нести Євангелію по всьому світу силою Духа Святого; чекати на славне повернення Ісуса на землю. Чи належу я до духовної сім’ї — церкви, де я б практикував ці уроки?

Хай свято Вознесіння завжди буде нам нагадуванням цих істин.

Вітаємо з Вознесінням Ісуса Христа! Нехай сяйво слави Господа Нашого Ісуса Христа осяє кожного з вас!