20 Чер, 2020
У червні у багатьох країнах світу відзначається важливе сімейне свято – День батька. Ця знаменна дата встановлена в знак вдячності чоловікам, які сумлінно та самовіддано піклуються про своїх дітей.
На неофіційному рівні День батька в Україні святкували уже давно. Але з 2019 року це відбувається на державному рівні. У травні минулого року Кабінет міністрів схвалив проект відповідного указу президента, призначивши святкування щорічно у третю неділю червня.
Історія свята
Вперше День батька відсвяткували в США 19 червня 1910 року. Ініціювала запровадити нове свято Сонора Додд на знак поваги та любові до свого батька, який після смерті дружини сам виховував її і ще 5-х дітей.
Пропозицію жінки підтримала місцева влада. Згодом ідею підтримали інші штати, але загальнонаціональним це свято стало на кілька десятків років пізніше.
З часом інші країни також почали долучатися до свята. На сьогоднішній день понад 40 країн світу щорічно вшановують чоловіка-батька. Більшість із них, як і Сполучені Штати, в третю неділю червня.
День батька – це свято поваги та вдячності чоловікам, які піклуються про своїх дітей.
А який він, справжній батько? Про це ми запитали у служителів церкви «Фіміам».
Олександр Ткачук, старший пастор
Коли говорити про справжнього батька і його риси характеру, відразу з’являється думка і відповідь — люблячий! Люблячий батько, це прийняття дитини такою, як вона є, обійми і поцілунки, проведення спільного часу і увага, жертва своїм комфортом, часом, здоров’ям і життям заради дитини. Це не сліпе потакання усім примхам немовляти, але тверезе прийняття тих рішень і вчинків, які для життя дитини будуть найкращими. Біблія каже, що Бог є люблячим Батьком, Який любить усіх людей. Тому кожен тато приймаючи Божу любов, стає її носієм для своєї донечки, сина.
Справжній батько — турботливий. Саме слово говорить за себе, той хто турбується. Проявляє турботу, знає потреби своєї дитини. Який дбає не лише про фізичні потреби, такі як: їжа, одяг, іграшки і т.д., а й пам‘ятає за душу (емоції) і дух (віру, пізнання Бога) своєї дитини. Це той батько, який спілкується зі своїми дітьми, щоб знати, що вони потребують в той, чи інший час.
Добрий батько — уважний до своїх дітей. Увага батька чомусь запам’ятовується на все життя!
Уважний татусь робить дитину важливою і цінною. Він спонукає до нових ідей і подвигів — тільки з татом можна зробити те, що не зробиш з іншими. Добрий тато будує опору в житті. Він пильний до переживань та емоцій дитини, допомагаючи з ними справитися. Час батька вкладений в дітей ніколи не буде марним!
Добрий батько — щедрий. Щедрість, особливо від тата, це те, що зайвий раз підкреслює його любов до діток. Щедрість запобігає конфліктним стосункам між батьками і дітьми, а також виховує незакомплексовану і неображену особистість в дитині. Щедрість тата допомагає дітям відчути близькість і щедрість Бога Отця, якщо татусь говорить, що його серце навчається щедрості у Господа.
Назарій Грициєнко, проповідник
Добрий батько – справедливий. Він не віддає перевагу одній, чи іншій дитині. Він позбавлений упередження і ставить їх в рівних умовах, коли відбувається якась несправедливість. Вчить своїх дітей правді, а не брехні.
Добрий батько дає своїм дітям те, що їм необхідно. Він створює умови, щоб діти розвивали свої таланти і виросли тими, ким хоче бачити їх Бог.
Він любить дітей завжди, навіть тоді коли гнівається. Він готує дітей до самостійного життя та дбає, щоб діти пізнали Бога.
Добрий батько навчається у свого Небесного Батька. Він повністю посвячений своїм дітям. Дає найдорожче: час, увагу, любов, силу. Любить різних дітей і завжди. Пробачає провини і сам просить пробачення. Добрий батько своїм прикладом і словами прищеплює дітям вічні цінності.
Як би хотілося бути добрим батьком завжди…!!!