фіміам

Трійця: З Днем народження, Церкво!

9 Чер, 2020 15:55

5 Чер, 2020

Ви запитаєте, з яким ще це днем народження ви нас вітаєте? А ми відповімо: на 50-й день після воскресіння Ісуса Христа, Бог послав на землю Духа Святого, третю Особу Трійці, як і обіцяв Ісус. Дух Святий зійшов на перших учнів-апостолів і надав їм сили, сміливості, відважності, мудрості нести Євангелію по цілому світу і створити одну націю під назвою — християни. 

Це і був початок — народження Церкви.

Живучи на землі, Ісус неодноразово говорив учням про Духа Святого, Якого незабаром Отець пішле їм. Дух Святий — це не просто сила чи енергія, це третя Особа Триєдиного Бога. Це Бог. Дух Святий дається усім людям, які вірують в Ісуса Христа. Він дає нам розуміти Боже Слово, Він відроджує нас до нового духовного життя, Він дає нам сили звіщати Євангелію, Він підкріпляє нас і допомагає нам жити побожно. І найважливіше, Дух Святий — це доказ нашого спасіння. Адже в Біблії написано, що хто не має Духа Святого, той не належить Богові.

Як отримати дар Духа Святого? Біблія навчає, що нам потрібно увірувати в Ісуса Христа, визнати перед Ним свою гріховність і засвідчити свою віру через водне хрещення.

Щодо свята, в християнстві його називають по-різному. Хтось називає днем народження або утворення першої християнської церкви, хтось називає днем приходу Духа Святого на землю, а хтось називає це свято Трійця, так як Бог явив себе як Триєдиний Бог.

В нашому народі ще це свято називають Зеленими святами. У язичницькій традиції Зелені свята знаменували завершення весняного і початок літнього календарного циклу. В основі обрядовості Зелених свят лежав культ дерев, рослин та магія закликання майбутнього врожаю. У ці дні ще й сьогодні прийнято прикрашати оселі зеленим віттям різних рослин та надавати цьому магічного значення. Людина поклонялась і на жаль досить часто поклоняється творінню більше як Творцю.

Але Свято Трійці — це не зелені свята!

Тому, що Триєдиний Бог явив Себе світу, щоб показати всьому людству Свою любов, явити силу, славу, щоб вказати людині шлях до спасіння, щоб врятувати людину від гріха, щоб людина навернулась до першо-джерела – до Нього, як до Творця, Якому належать вся слава і тоді людина отримує насправді зміст в житті, спокій і мир в душі.

Тому, так хочеться, щоб в ці дні люди менше думали, про язичницькі обряди: як озеленити свої оселі, а думали про те, як відвідати церкву, як прославити і подякувати Богу за спасіння і прощення гріхів. Могли подумати над своїм життям і задати собі запитання: «Чи маю я Духа Святого?».

І якою б не була ваша відповідь, вам потрібно поговорити про це з Богом. 

Нехай Бог вас усіх благословить!