фіміам

Служіння людям з інвалідністю: 15 років посвяченої праці

10 Гру, 2020 13:51

8 Гру, 2020

Команда служіння людям із інвалідністю, яке здійснюється в церкві «Фіміам» відзначила 15-у річницю започаткування діяльності. Аби розповісти про пережиті за цей період труднощі й благословіння, вони завітали на недільне богослужіння 6 грудня 2020 року.

Слід нагадати, що працю з людьми, які мають серйозні порушення здоров’я, розпочали Сергій і Наталя Больчуки. В 2001 вони разом із маленьким сином потрапили в автомобільну аварію. Рятуючи дитину, молода жінка отримала важку травму шиї, що в подальшому стала причиною її паралізованості. Після того все їхнє життя кардинально змінилось.

З Божою допомогою подружжя змогло пройти півтора року пекла в лікарнях. Побачивши усі фізичні, емоційні, матеріальні проблеми, з якими зіштовхуються люди з інвалідністю, вони спробували щось змінити. Розпочали з відвідування родин, створення зручних побутових умов та встановлення підйомників власного виробництва, щоб надати можливість неповносправним ставати більш самостійними у повсякденному житті, вільно залишати й повертатися до помешкань, цікаво проводити дозвілля тощо.

Згодом у приміщенні церкви «Фіміам» вдалося реалізувати проєкт доступності та придбати транспорт, облаштований для перевезення людей на візках. Таким чином, Дім Господній став доступним для усіх.

Далі з’явилися сімейні ретрити, студії «Творчість» і «Джой», Клуб «Нові можливості» і найголовніше – Реабілітаційний комплекс «Агапе Україна», де особи з інвалідністю мають нагоду проходити реабілітацію та ставати більш незалежними, а всі зацікавлені – навчатися у Тренувальному центрі фізичних терапевтів.

Про всі ці етапи розвитку служіння, а також вплив на родини, де проживають люди з інвалідністю, відвідувачі церкви почули під час перегляду фотопрезентації та відео.

По тому про своє життя до і після отримання інвалідності розповів 24-річний Роман Юрчук (@Roman Yurchuk). В 19 він потрапив у автомобільну аварію, наслідком якої стало ураження в юнака спинного мозку на рівні шийного відділу хребта і паралізованість.

Згодом Роман потрапив до Реабілітаційного комплексу «Агапе Україна», де навчився бути більш незалежним і вперше почув про БОЖУ любов до нього. Це змінило його життя, дало надію та спокій у серці. Нині хлопець офіційно працює на великому підприємстві і мріє про багато речей. А всім, хто не має серйозних проблем зі здоров’ям, бажає не ігнорувати людей із інвалідністю – свідомо чи підсвідомо, а руйнувати у своїй голові догми і міфи про них.

Люди з інвалідністю також можуть мати активну життєву позицію, бути задіяними в служіннях церкви і корисними в суспільстві, – переконаний він.

Насамкінець, думками зі Слова Божого поділився Сергій Больчук. Він теж згадав, із чого в церкві «Фіміам», розпочалася праця з людьми, котрі мають проблеми зі здоров’ям, як формувалась команда та змінювались плани й бачення залежно від розуміння реальних потреб дітей та дорослих із інвалідністю.

Сергій наголосив, що саме вірність та постійність у малому дає можливість робити великі речі. Адже тоді праця, яка починається великим болем і розпачем, може стати величезним благословінням для сотень людей як із Луцька, так і з цілої України.