фіміам

Нас тут люблять: служіння людям з інвалідністю провело три ретріти

21 Лип, 2021 17:17

21 Лип, 2021

Часто люди з інвалідністю не мають можливості виходити за межі своїх домівок і вільно спілкуватися з іншими. Тож цього року РК «Агапе» спільно з церквою «Фіміам» провели аж три ретріти, зробивши програму максимально насиченою та цікавою.

З 13 по 17 червня вперше в історії Реабілітаційного комплексу «Агапе Україна» та церкви «Фіміам» відбувся ретрит для молоді з інвалідністю. Підтримали його проведення й організація зі США «Джоні та друзі».

Відтак, двадцять вісім юнаків і дівчат стали учасниками цього виїзного відпочинку, який усім надовго запам’ятається. Програма була дуже насиченою і цікавою. Кожен ранок розпочинався прославленням Бога, далі ж у групах роздумували над біблійними темами.

 

Граючи активні й захоплюючі загальнотабірні ігри, молодь ставала однією командою заради перемоги. Був час і на творчість, коли кожен міг зробити оригінальну підставку для кружки. І, звичайно, похід на озеро, від якого всі були в захопленні. Вперше за великий проміжок часу учасники ретриту плавали й грали ігри на воді. А вечірні програми – це час особливої спільності, коли хлопці й дівчата мали нагоду розкрити свій талант, поспівати, взяти участь у конкурсах.

– Табір для молоді з інвалідністю був багатий на Божі благословіння, дуже відчувалась Його підтримка і відповіді на молитви, – ділиться враженнями про Ретрит координаторка програми Настя Ковальчук. – За цей час Бог особливо працював і в моєму серці. Мене вражала щирість молоді, те, наскільки вони відкриті і люблячі. Я була в багатьох таборах, але ніколи не бачила, щоб так співали. А співали всі! Ніхто не переймався, що про нього подумають, є голос чи немає, а просто в щирості всі – молодь, батьки і волонтери прославляли Господа.

Найбільше ж, що вражало, – це неймовірна любов молоді до кожного присутнього та радість не подарункам, а щирій увазі, що до них проявляли. Це стало гарним уроком завжди радіти тому, що дарує нам Бог. Адже дає Він нам насправді дуже багато.

Сімейний ретрит для дорослих людей із інвалідністю тривав із 27 червня до 1 липня 2021 року.

Варто зауважити, що більше 30 учасників із Волині, Рівненщини, Закарпаття та міста Києва мали нагоду побувати на такому відпочинку, поспілкуватися з друзями, котрих через пандемію коронавірусу не бачили майже два роки, а також зустріти нових.

В програмі були: ранкові руханки, ігри, купання в озері, «королівська» вечірка та навіть стрільба з арбалету і поєдинки за участі лицарів із Клубу середньовічного бою «Айна Бера».

Один із учасників відпочинку – Олександр Демчук. У 2016-у він отримав важку травму спинного мозку, через яку змушений пересуватися на візку. Провести час разом із іншими людьми з інвалідністю молодий чоловік приїхав уже вдруге. Каже, що без вагань прийняв запрошення, адже гарно пам’ятає враження від свого першого ретриту. Ще тоді його надзвичайно вразили не лише умови перебування і атмосфера, але й команда, котра все організовувала.

– Дуже цінним є бачити відданість волонтерів, котрі нам допомагають. Їхню доброзичливість та щирість видно, коли вони спілкуються з усіма, – розповідає Олександр. – Також тут усі на рівних. Немає бар’єрів між тими, хто повністю здорові, і хто має певні хвороби. І це – найголовніше.

Сімейний ретрит для дітей із інвалідністю став третім і завершальним серед відпочинків для людей із проблемами зі здоров’ям.

Впродовж п’яти днів 25 хлопчиків та дівчаток із інвалідністю разом зі своїми родинами мали можливість провести час на чудовій базі. Діти не лише грали ігри, розучували пісні чи щось майстрували на заняттях із творчості, але й учили англійську мову. Допомагала їм у цьому команда української християнської діаспори США з Клівленду, штат Огайо.

Варто зазначити, що до кожної дитини був прикріплений волонтер, який проводив із нею більшість часу. Батьки ж у цей час мали можливість побувати на цікавих семінарах, котрі проводили Олександр Ковбасюк – корекційний педагог, логопед і директор КРЦ «Маленький принц» (Київ) та Інна Недозим – кандидатка психологічних наук, авторка методики розвитку соціального інтелекту у дітей з розладами аутичного спектру «Світогляд» і директорка організації «Unique People» (Київ).  Окрім того, спеціалісти щодня проводили консультації з мамами й татами, аби дати корисні рекомендації, як ліпше працювати з дітьми з інвалідністю.

Найбільше, однак, усім запам’яталися вечірка у королівському стилі. Того дня до ретриту запросили перукарів, аби вони зробили гарні стрижки та зачіски дорослим і малечам. Коли увечері леді також вдягнули вечірні сукні, а джентльмени – білі сорочки з метеликами, вигляд у них був – неперевершений.

Разом із тим, масу вражень та позитивних емоцій родини отримали в день, проведений на Малому Згоранському озері. На жаль, не всі вони мають нагоду часто бувати серед мальовничої природи, прогулятися лісом чи поплавати у відкритих водоймах. Тому як батьки, так і діти намагалися насолодитися свіжим повітрям, теплою водою та БОЖИМ творінням сповна.

Андрій Смірнов із Києва. Два роки тому він отримав важку травму хребта і залишився паралізованим. До Сімейного ретриту він потрапив разом із мамою вперше. Кажуть, що на такому відпочинку їм найбільше сподобались вечірні програми з конкурсами та іграми, королівська вечірка і, звичайно ж, спілкування з американськими українцями.

– Ще дуже сподобалось плавати, – згадує підліток, – бо після травми я ще ні разу не плавав. Спершу мені було страшно, а потім я звик.

Тетяна Федчишина – мама хлопчика з ДЦП. Вона теж із захопленням ділиться враженнями про цьогорічний Ретрит:

– Нас тут люблять і сприймають такими, якими є. Ми відчуваємо, що потрібні. Дуже дякуємо за можливість побувати в Ретриті, за кожного, хто нам допомагає і зігріває нас своїм теплом.

У день від’їзду кожна родина отримала невеликі подарунки. Далі ж батьки з дітьми стали в коло, а члени команди один за одним підходили до кожного з них, аби міцно обійняти і попрощатися. Саме в цей момент прийшло усвідомлення: за такий короткий час усі стали не просто друзями, а членами величезної сім’ї. Тож із нетерпінням чекатимуть наступного літа й сподіватимуться, що жодні зовнішні обставини не завадять знову зібратися та провести незабутній час разом.