фіміам

Для Бога все можливо: ретріти для молоді та підлітків

25 Січ, 2023 16:46

25 Січ, 2023

Цієї зими провести два табори було справжнім дивом. Але для Бога немає нічого неможливого.

Попри війну, яка триває в нашій країні та пов’язані з цим усі ризики, у команд молодіжного та підліткового служінь було непереборне бажання організувати виїзні ретріти, щоб мати більший дотик до молодого покоління.

Так з 29 грудня по 3 січня в с. Кривопілля відбувся гарний відпочинок для 60-ти молодих людей. А з 5 по 9 січня в с. Волошки провели табір для 59 підлітків.

Значна частина цієї молоді, це люди не дотичні до церкви. Під час таборів вони не лише відпочили, а й змогли почути про Христа як Бога та їхнього Спасителя.

Служителі по-особливому вдячні усім спонсорам, хто допоміг фінансами. Завдяки цьому в ретрітах змогли побувати молодь та діти з менш забезпечених сімей та з родин вимушених переселенців.

Найкраще описують табори відгуки відпочиваючих

 

Про молодіжний табір пишуть таке:

Мене звати Інна. Я з церкви «Фіміам». Поїхала на ретрит, організований нашою молодіжною командою.

Цей відпочинок став величезним благословінням для мене! Ретрит перевершив мої очікування! Я знала, що буде круто, бо команда завжди старається в організації: все робить з любов’ю до Бога та молоді. Зібрались такі люди, з якими було комфортно і весело, кожен вечір шкода було лягати спати, щоб день ще трішки розтягнувся.

Відпочинок вплинув на мій емоційний, і духовний, і фізичний стан, бо останній період, особливо на роботі, був важкий, а тут вдалось дійсно відпочити, розвантажити голову, почути практичну інформацію на семінарах, збагатитись духовно на прославленні, проповідях, розслабитись фізично в СПА комплексі «Вода Клаб».

Важко виділити, що сподобалось найбільше… Особисто мені зайшло все… Хоч і не було снігу, це аж ніяк не вплинуло на атмосферу.

Хочу від себе подякувати тій людині чи людям, які благословили коштами команду для проведення цього табору, бо розумію, що такий відпочинок коштує дорого і багатьом не по кишені.

 

Ірина, м. Київ

Я переїхала в Луцьк на початку березня 2022 року і вже 3 квартали відвідую церкву «Фіміам». Тож вирішила, що поїхати в ретрит буде гарною нагодою подружитись з усіма, добре провести час і зустріти Новий рік. Це мій перший зимовий табір, тож великих очікувань у мене не було, особливо коли їдеш з людьми, яких погано знаєш.

Насправді все вийшло геть інакше: усі були дуже дружні, я мала змогу побудувати відносини з різними людьми. Напевно, це вразило мене найбільше, наскільки усі гарно спілкуються між собою та люб’язно приймають в компанію нових людей. Дійсно, декілька днів під одним дахом зближують людей більше, ніж декілька років просто спільного відвідування церковних заходів. Тож для мене це був надзвичайний час емоційного розвантаження, збудовуючого спілкування та відпочинку в гарному місці, якого дуже не вистачало.

Я отримала для себе надзвичайно корисні меседжи, це допоможе уникати помилок у майбутньому в особливо важливих для життя запитаннях. Супер корисною темою для мене  був спіч Насті Ойович про емоційний інтелект і критичне мислення. Я дійшла висновку, що в цих питаннях у мене не прогалина, а прірва, тож це дало поштовх для розвитку в собі цих якостей.

Є ще одна річ, яка мене приємно вразила: для учасників табір коштував відносно недорого, тому, коли нам подарували круті подарунки (це були худі шикарної якості з кроєм, який я люблю) та влаштували потужний фуршет в новорічну ніч, а потім ще і компенсували частину на відпочинок у Буковелі, калькулятор в моїй голові зламався в гарному сенсі. Я щиро вдячна всім, хто був залучений до підготовки цього табору! Хай Бог благословить вашу працю та воздасть в 100 крат!

 

Мене звуть Марія.

Задовго до оголошення про реєстрацію я хотіла потрапити на відпочинок… Сюди потрапила через друзів, які також поїхали)

Хотіла відпочити, насолодитись творінням Господа, а саме горами. Зробити молитовну прогулянку з Богом. Хотілось дружньої християнської атмосфери.

Найбільш на мене вплинуло спілкування в групах і прославлення.

Дуже серце радіє, дивлячись на молоду команду, яка вірно служить молоді.

А також, що цей відпочинок був доступний по фінансах.

 

 

Я Микита з Києва. Мене запросили знайомі з Луцька.

Високих очікувань точно не було, тим паче за таку ціну)

Емоційно: напевно, це була найкраща подорож у житі: духовно дізнався багато нового, краще розібрали Слово як у групках, так і на служінні.

Фізично: харчування було чудовим! Навіть набрав декілька кілограмів. Дуже добре відпочив)

Найбільше сподобалася організація. Вона була на вищому рівні! Завжди на це звертаю увагу, коли якийсь івент.

Оточення – дуже багато цікавих та добрих людей.

Ну і гори – це була моя перша подорож️.

 

 

Мене звуть Діана. Проживаю у місті Луцьк. Церкву відвідую протягом року. Дізналася про табір з інстаграм-сторінки і відразу вирішила поїхати)

Було багато спілкування, Божого Слова і конкурсів.

Завдяки семінарам, листам, які ми читали кожен день і обговорювали, зрозуміла, що те, чим я займаюся зараз, дійсно принесе успіх. Варто довірити це в Божі руки, і Він проведе. А також побачила Божу дію у житті багатьох людей, з якими спілкувалася. Табір дав можливість вирости духовно і знайти нових друзів)

Чесно, сподобалося все… Кожна частина програми була детально продумана, дякуючи Богу і команді. Але якщо вже і виокремлювати щось одне, то це семінари і проповіді.

Дякую за табір, за організацію і працю. З нетерпінням чекаю на післятабірну зустріч)

 

 

 

Я Артем з села Забороль. А потрапив у табір завдяки своєму ліпшому другові Миколі Радчуку – він мене запросив)

Від табору, можна сказати, я нічого не очікував, тому що я вперше в такому таборі, і типу я взагалі не знав, що буде і чого варто очікувати.

Чи вплинув на мене табір? В цілому можна сказати, що не сильно… Але змусив задуматися над багатьма питаннями, про які я не думав або ж не хотів думати.

Мені все дуже сподобалося. Особливо те, що всі були дуже відкриті і щирі, було дуже приємно спілкуватися з будь-ким, неважливо, чи старший, чи менший – всі дуже приємні і відверті. Хоч я і їхав туди, нікого не знаючи, якщо не враховувати декількох людей, в кінці табору я вже був знайомий зі всіма учасниками і запам’ятав ім’я кожного, не зважаючи на те, що в мене дуже погана пам’ять на імена)

 

 

 

Мене звуть Міша. Я з Луцька. Потрапив в табір через запрошення товариша.

Від табору очікував крутих емоцій, нових знайомств, також хотів почути щось нове в духовному плані.

В емоційному плані вплинув дуже позитивно: ми мали поїздку в баню та чани, де було дуже атмосферно та круто, їздили в Буковель, де мали змогу покататись на лижах й сноуборді, що теж дуже прикольно. Духовно табір приніс лише круті враження, тому що саме про такі теми як спокуса, вибір та інші я часто задумувався.

Не можу виділити щось одне, що найбільше сподобалось, тому назву декілька: всі можливі програми (тобто ранкова та вечірня), сподобалось дуже оточення, поїздка в баню та чани, святкування Нового року , настільні ігри та багато іншого.

 

 

 

 

Я Саша з Києва. Потрапив в табір через друга – Гладуна Назара.

Дуже хотів поїхати, тому чекав з нетерпінням початку табору. Хотів повеселитись, наспілкуватись, чудово провести час, знайти нові знайомства.

Отримав навіть більше: підкріпився духовно в деяких питаннях, плюс з’явилось ще одне хобі.

Сподобалось все і навіть більше) Правда, все дуже сподобалось!!! На висоті!

 

 

 

Мене звуть Тамата. Я з Кам’янки-Бузької (Львівська область). Про табір я дізналась і, власне, потрапила до нього завдяки Софії Коханець, з якою познайомилась зовсім недавно в Луцьку.

Від табору очікувала нових знайомств, цікавого досвіду. А також весело проведеного часу у колі християн, розумних молодих людей.

Під час табору я відчувала себе дуже врівноважено й спокійно. Мені вдалося пізнати Бога по-новому, за що я сильно вдячна.

Мені сподобалось багато чого, фактично все) Починаючи від конкурсів, закінчуючи піснями прославлення. Крутою ідеєю виявився лист для обговорення в групах. Також особливо цінними для мене були семінари, свідчення та тлумачення Святого Письма.

Ну і не можу не згадати приємну дрібничку – декорації, вони були не найголовніші, але без них не було б того свята й тої атмосфери.

Дякую!

 

 

Про підлітковий ретріт ми теж зібрали гарні відгуки:

 

Дарина, м. Ніжин. Я теж хочу розказати про своє враження від табору. Була дуже класна програма та проповіді. Особливо запам’ятався останній вечір, на якому я і покаялась. Дуже смачні обіди та класна ідея зі злим, а потім добрим Грінчем. Дякую нашій співучій групі за такі класні пісні! Творчість теж сподобалась, а ще особлива подяка фотографу, який не спав ночами, щоб зробити для нас класні відео та фото.

Спасибі вам, клуб «Скеля», за такий чудовий табір.

ЦЕ БУВ НАЙКРАЩИЙ ТАБІР У МОЄМУ ЖИТТІ️!

 

 

 

 

 

Олена, м. Луцьк.

Цей табір був супер крутий. Я отримала максимально багато хороших вражень. Команда «Скеля», ви дуже круті та неймовірні! Їжа була дуже смачна, тепер домашня їжа не така, як раніше.

Проповіді пастора Саши Ткачука були дуже захоплюючими – вони мене підштовхнули до покаяння. Я дуже вдячна всім, хто був у таборі.

Він приніс тільки позитивні емоції та був незабутнім!

 

 

 

 

 

Паша, м. Луцьк

Цей табір був для мене унікальним. Дуже круто, що я туди поїхав. Я почув цінні для себе речі в проповідях Саши Ткачука і Сергія Ойовича. В таборі були круті ігри, смачна їжа і неймовірні лідери. По- особливому дякую команді «Скеля», лідерам Дімі і Тані та своїй команді.

 

 

 

 

 

 

 

Мене звуть Андрій. Я з Луцька

Я і приблизно не міг уявити перед табором наскільки я полюблю цих людей, цю спільність, церкву. Навіть після розмови з пастором Сашою з‘явилось більше бажання продовжувати вивчати Біблію і йти до того, щоб бути в категорії людей, які знають Бога, а не ПРО Бога.

 

 

 

 

 

 

Катя, м. Луцьк

Християнські табори завжди відрізняються від звичайних не лише атмосферою, але й ціллю. Але табір «Не фан» вирізнився навіть серед християнських таборів тим, що поставив собі ще глибшу мету — розповісти про справжні відносини з Богом, не фаната, а друга.

Одразу стало зрозуміло, що табір матиме успіх, ще коли тривала підготовка до його початку. Набір лідерів, пошук бази, планування дня від координаторів, дизайн оголошення — це все свідчило, наскільки усі віддані служінню.

Потім стало зрозуміло, що ми не даремно робили цей табір, коли підлітки говорили нам або писали у групу, що вдячні за його проведення та за наше служіння. А ще більшою нагородою для нас стало їх покаяння, за що ми усією командою вдячні Богу.

Я бачила, як під час цього табору Бог нас проводив та допомагав. І дуже вдячна Йому за можливість служити. Вірю, що це не останній благословенний Ним табір.

 

Дмитро, м. Луцьк

Особисто для мене кожен табір – це пригода, яка залишає слід на все життя. Та пригода, яку ти очікуєш з нетерпінням. За що я люблю саме підліткові табори? Це чудова можливість будувати відносини із підлітками сам на сам та сіяти Слово у їхні серця. Це можливість допомогти їм розібратися із проблемами, які вони приховують від рідних,  друзів та близьких людей. Або ж відповісти на питання, які вони соромляться задавати іншим.

Свого часу саме у підлітковому таборі «HD Camp» я також отримав відповіді на багато питань. А головне – я отримав духовного наставника, який доклав багато зусиль для мого покаяння.

Кожен підлітковий табір відрізняється особливою атмосферою. Це місце, де можна відчути абсолютно всю палітру емоцій: від драйву до жалю, від журби до примирення. І ці емоції справді є щирими.

Не дивлячись на те , що цей табір був складним, як і фізично , так і морально – він вартий того. І це добре відчутно, коли читаєш відгуки підлітків, бачиш посмішки тих, хто покаявся. Якщо у мене запитають, чи я поїду знову служити у подібний табір, навряд чи я буду вагатися.