фіміам

«Відновлення»: семінар-практикум для жінок

27 Бер, 2023 12:28

15 Бер, 2023

Дякуючи Богу, місії «Епоха» та команді «ЛедіS» руху мали прекрасну можливість провести семінар-практикум для жінок міста Луцька на тему «Відновлення».

Захід відбувся 11 березня на базі церкви «Фіміам». Біля ста жінок зацікавившись, стали активними учасниками програми. Потрібна і важлива тема відновлення була актуальною не лише для жінок з церкви, адже на семінар завітали й невоцерковлені серед яких були й переселенки.

Спікером семінару стала відповідальна за служіння «ЛедіS» руху у церкві, Анастасія Ойович. Пройшовши цю тему в форматі триденного ретріту, який проводила місія «Епоха», Настя запалилася бажанням провести семінар «Відновлення» для жінок в церкві. Саме завдяки підтримці місії «Епоха» вдалося організувати цей захід і зробити його доступним для усіх бажаючих.

«Віримо, що семінар допоміг багатьом подивитися на свої переживання та душевні болі по-іншому, книга Псалмів відкрилася ширше та глибше, а молитва до Бога стала більш щирою», – зазначила Анастасія Ойович.

Вона відмітила, що цілями даного заходу було:

  1. Допомогти проаналізувати своє життя у період війни.
  2. Створити активні дискусії за столиками, щоб жінки могли висловити свої переживання.
  3. Занурити учасників семінару в Слово Боже та допомогти побачити глибшу суть книги Псалмів.
  4. Розповісти про лемент, досліджуючи паралельно його в псалмах, та спробувати написати власний псалом-лемент до Бога.
  5. Через відео-свідчення запалити людей бачити Бога навколо та не боятися говорити з Ним про свої болі та переживання.
  6. Допомогти подивитися на Бога та Його Слово по-іншому жінкам, які ще не знають Христа особисто.

Атмосфера семінару була особливою. Чутливим моментом став час перенесення на папір власного лементу. У власних псалмах жінки могли висловити свої болі Богу, які так довго ховали в своєму серці… Могли поплакати… Просто подумати нарешті про власну біль.

Після семінару ще впродовж кількох днів учасниці ділилися своїми враженнями та словами вдячності. Деякі коментарі наводимо нижче.

«Вдячна Богу, що потрапила на семінар «Відновлення»! Це була особлива атмосфера спокою, умиротворення, сліз та радості оновлення для кожної жінки. Було так добре, як учням з Ісусом на горі Переображення.

Дякую творцям програми за саму ідею, структуру проведення, питання, які піднімалися. Адже на деякі моменти подивилася вперше під таким кутом, хоча, здавалося, що ще нового можу почути?

Малювала життя до/після війни. Вдалося відобразити свій стан і ситуації кожного періоду, оскільки мудро все розбито на блоки, заставляє подумати і виявити головне. Завдяки цьому малюнку я побачила, що війна на мене не вплинула, як така, але семінар допоміг виявити іншу проблему, коли ми дійшли до теми «лементу». Я побачила, що, окрім значного зростання цін (відповідно купувати необхідне стало важче), я, навпаки, багато набула. А що саме? Нове служіння, людей, які охоче відгукувалися на запрошення прийти в церкву, вивчати разом в групі Біблію і т.д.. Я робила так багато, раділа успіхам і благословінням. Це все було таким щирим перед Господом. Але мій особистий лемент, рани, які отримала/отримую через певні обставини так мало проговорювалися, так мало кричали, бо я привчила себе до смирення, до «любити ближнього більше за себе», не показувати сліз, а дякувати Богу, приймати обставини, навіть винуватити себе… Ті рани глибші за рани від війни.. Я трішки говорила про це з Богом, навіть називала речі своїми іменами, та більше терпіла, запивала «обезболюючим» – служінням іншим.Віра моя не похитнулася через труднощі, але на фізичне здоров’я вплив колосальний. Мені дуже сподобався розбір Псалма 12, а саме те, що близьке мені – після того, як Давид лементує, ніби не відчуває Бога, передає свій стан, ніби Господь залишив його, відразу ж стверджує, що Бог – його сила, життя, опора, вічна твердиня, міць і ніколи не залишить його. Як важливо проповідувати собі, постійно нагадувати, Яким є Бог, зміцняти віру, а не опиратися на свої відчуття, почуття…

Присутність на столі живих вазонів, зокрема, мого улюбленого заміокулькаса на білій скатертині, було неперевершеним доповненням теми. Цей красивий зелений вазон незримо протягом всієї зустрічі нагадував: ти жива, ти маєш жити, Я з тобою, щоб допомагати, зціляти, давати силу тобі йти, рости, розвиватися.

Дякую організаторам за перекус та смачний обід, а також за достатній час для спілкування. Невіруюча жінка, яка сиділа біля мене, всю зустріч плакала. В кінці вона сказала: я ще нікому не розповідала того, про що говорила тут. Навпаки, я завжди тримаю марку активної, щасливої, запальної, радісної, успішної жінки. Не дозволяю собі плакати навіть перед чоловіком і сином. Лише за зачиненими дверима. І ніхто й не здогадується, як багато я плачу, як мені погано, як я потребую духовного. Що зі мною?

Ця жінка, як і багато інших, отримали відповіді на свої питання, виплакали те, про що навіть не знали, що можна чи потрібно плакати, вони пішли додому оновленими, скинувши свої тягарі, наповненими миром і розумінням того, що все, що Бог робив досі в житті, воно було лише для нашого блага та Його слави і жодна сльоза не залишилась непоміченою Ним, а кожна молитва була вислуханою завжди і на кожному місці.

Дякую спікеру велике за особливе вміння донести таку важливу інформацію, за щирі особисті свідчення. Дякую спонсорам. Дякую Богу за ідею, яку вклав в організаторів, розробити цей семінар та дати можливість жінкам його почути.»

          Людмила

 

«Був дуже важливий семінар! Така потрібна тема, про яку нам просто немає часу подумати і заглибитися… Ми усі дуже потребуємо людини, яка нас почує, якій ми відкриємося, розкажемо про біль і свою печаль…

Часто ми є цими людьми, бо ж християни, готові бігти на допомогу, хтось вартує більше ніж я, комусь важче ніж мені…але особисто мені важко по-своєму… і кожному болить, але по-різному! І моя біль-не менша за чиюсь… бо я теж важлива! Для Бога в першу чергу! Щоб допомогти іншим-допоможи собі!

І будь чесна з собою! І щирою з Богом.

Семінар дозволив мені поплакати, помолитися молитвою-лементом до Бога і відчути, що я маю право на емоції! Які б вони не були!

Дякую, Настя! Ти робиш переворот в голові. Ти точно на своєму місці. Ти гориш цією «роботою», так щиро читаєш і з любов’ю доносиш інформацію! Не зупиняйся!»

          Анна

 

«Вітаю! Вперше були з командою жіночого служіння нашої церкви на семінарі з практикою такого формату. Сказати, що дуже сподобалось, це нічого не сказати. Кожна з нас проаналізувала себе та останній рік війни, і його наслідки для різних сфер життя… зазвичай в служінні людям, на такий аналіз себе просто не вистачає часу, сил і бажання) але так важливо просто зупинитись, і подумати про своє життя та наповнення… адже ти не зможеш дати іншим більше і якісніше, ніж маєш сама! Цей семінар був саме такою зупинкою! Такою важливою та потрібною в цей час… а також дебютом в написанні власного псалма Богу;) Дякую організаторам за таку можливість! Ми змогли навчитись самі та перейняти практику, аби провести надалі такий захід в наших церквах! Нехай Господь благословить вас в подальшій праці для Його Царства! Любимо!»

          Юлія

 

«..А после семинара я другой стала… появилась энергия… внутренняя вера в себя…душевное спокойствие…по другому смотрю на псалмы…)))»

          Світлана

 

«Дякую Господу за гарно проведений час. За всіх, хто приклав зусилля, щоб ця зустріч відбулася. За щирість Насті. За кожного, хто був присутній. Багато важливого я взяла для себе. Всім Божих благословінь. А Сам Господь миру нехай завжди дасть вам мир усяким способом. Господь з вами всіма. 2Сол.3:16»

          Ілона

 

«Дякую за чудовий семінар, який втілює бажання мінятися для Бога під його керівництвом і для його задуму.

Дякую за щирість і глибину служіння Насті Ойович, яка показує приклад відданості Богу і допомоги людям.

Дякую кожному, хто має відношення до проведення семінару.

Дуже дякую за таке зрозуміле, професійне викладання матеріалу… Дійсно, почуваєшся відродженою….)»

          Світлана

 

«Щиро дякую Анастасії за такий повчальний семінар! Ще раз переконуюсь, що Бог через Своє Слово дає зцілення усіх душевних ран, а також поєднує рідні душі для взаємного підбадьорення та потіхи!»

          Руслана

 

«І я щиро дякую Насті і всій команді! Є такі сфери в житті, що думаєш, а навіщо це Богу потрібно, Він все і так знає… Зрозуміла, що ЛЕМЕНТУВАТИ це норма, і навіть сьогодні, коли вчилася цьому, полегшало, відпустило.

Такі семінари дууууже потрібні, ще раз, щиро дякую за ідею і за виклад!»

           Валентина

 

«Дякую всім, завдяки кому пройшов цей семінар. Радію, що могла бути присутньою. Мені особисто було корисно. Бог діє, слава Йому за це.»

          Ірина

 

«Надзвичайно щаслива була бути на даному заході. Класна атмосфера, цікава програма та надзвичайно актуальна тема для мене.

Вкотре нагадала для собі ніби такі прості істини, але наскільки важкі для використання у тяжкі, кризові моменти в житті. По-особливому мені відкрилось те, що дійсно коли приходять так звані «шторми» в моє життя, то саме в них я бачу своє бажання контролювати все і мої сумніви в Бозі.

Дуже сподобалась аналогія з дзеркалом заднього виду, адже і справді, живучи в теперішньому і дивлячись ніби в майбутнє, важко зібрати себе і побачити Божу руку, і тільки озирнувшись назад бачиш наскільки Він дивний і могутній і всі ці обставини в житті недаремні. І в цьому важливо помітити не те чи змінюється обставини в нашому житті а чи змінюється наше серце в цих обставинах.

До мого серця по-особливому завжди відкривається книга Псалмів, і цей раз не був виключенням. По-новому для себе відкрила те, що псалми вчать мене плакати і виливати свій біль правильно. Цікаво і незвично було писати на папері свою молитву, а ще цікавіше її перечитувати і відчувати всередині вже зовсім інші емоції, відмінні від тих, з якими писала молитву.
Хочу подякувати команді і особливо Анастасії за їхнє служінні і за організацію цього заходу. Рада була бути його частинкою.

Я ще на жодному навчанні стільки цінного і нового для себе не відкривала, списала декілька сторінок.»

Тетяна