Євангельська церква «Фіміам» 
   
   
 
СЛУЖІННЯ ЗАЛЕЖНИМ

Наркодиспансер •
"Повернення до життя" •
ЦРНМ "Переображення" •
Робота з ВІЛ-інфікованими •
Центр ресоціалізації наркозалежної молоді (ЦРНМ) «Переображення»

              

              

В нашому суспільстві кожна людина від чогось залежна. Цей дивний ланцюжок можна спостерігати ще з самого дитинства: маленьке новонароджене дитя потребує неабиякої уваги від своїх батьків, пізніше - від вихователів у садочку. Час минає, попереду школа – і знову нова залежність. Пізніше вже свідома людина залежна від навчання у вищому навчальному закладі, якщо, звичайно, вона його обрала. Ось тут зазвичай і починається цікавий інтригуючий етап у житті. Молодій дівчині або юнакові важко не встрибнути в інші негативні залежності, які ведуть до таких самих наслідків. Цигарки, алкоголь, наркотики, гральні автомати і взагалі життя без обмежень багато кому подобається. Проте, минає декілька років – і ти… не закінчив університет, втратив взаємовідносини з батьками, друзями, набув багато хвороб, і це ще не все – ти не можеш жити без дози, яка потрібна тобі, як повітря. Минають дні, тобі це не подобається, набридає, ти намагаєшся боротися з цим, але все марно, ти у прірві, на самому дні, депресивні думки про самогубство рояться у твоїй голові, але ти слабкий перед всім… Що робити? Як звільнитися? Куди йти? Не лякайся – вихід є. Можна все радикально змінити за допомогою Ісуса Христа.

Християнський реабілітаційний центр «Переображення» - це місце, де Бог змінює долі людей. Ти можеш звернутися – та обов’язково отримаєш допомогу; але ти маєш усвідомити, що вона тобі потрібна. Пам’ятай: будь-яка залежність долається силою Ісуса Христа.

ЦРНМ «Переображення», а зокрема чоловіче відділення, заснований церквою ЄХБ Фіміам і діє в Луцьку з 2000 року. Поштовхом до його появи слугувало проведення в Луцьку профілактичної акції «Правда про наркотики», в результаті якої молоді люди стали звертатися за допомогою про звільнення від наркотичної залежності. Таким чином з’явилася ідея створення центру реабілітації, втілитися якій сприяла підтримка працівників аналогічного осередку позбавлення від наркотичної залежності у м. Остріг.

Перші кроки були складними та випробовуючими для ініціаторів проекту, позаяк люди, які приходили, щоб отримати допомогу, не зумівши встояти до кінця, знову поверталися до вживання наркотиків.

Завдяки непохитності організаторів та їхній вірі центр продовжував допомагати наркозалежним, а в 2002 році уже мав змогу та потребу з приватної квартири, благодійно наданої для проживання християнами, переміститися до житлового будинку у с. Борохів Ківерцівського р-ну Волинської області.

За роки діяльності центру «Переображення» понад 90 людей позбавилося від нарко- та алкозалежності, пройшовши усі етапи реабілітації та повністю повернувшись до повноцінного життя. Деякі з них поїхали у свої міста та служать там у церквах серед наркозалежних, інші є нашими місіонерами і служителями в церкві. Багато людей, повертаючись у сім’ї, повернули своїм дітям, чоловікам, дружинам та батькам радість і щастя. Бог дав їм надію!

У 2003 році в церкву Фіміам за допомогою звернулася одна жінка, яка була залежна від наркотиків. Служителі церкви мали думки про утворення жіночого відділення стаціонарного реабілітаційного центру, адже на той момент вже існувало чоловіче відділення для залежних людей. Ось так все і розпочалося. Належних навиків, досвіду і вміння в цій справі не було, але любові і бажання допомагати залежним жінкам вистачило, щоб розпочати це служіння. Пізніше залежних, які б виявляли своє бажання звільнятися в нашому реабцентрі, ставало дедалі більше, і ця справа поволі, але впевнено рухалася далі. Бог завжди турбувався про команду посвячених людей, які б від серця служили залежним жінкам. І зараз це більше ніж команда, - це сім’я, в якій за будь-яких обставин будуть намагатися тебе зрозуміти. За 5 років праці до нас звернулося приблизно 60 жінок, 19 з них успішно пройшли реабілітацію і стали членами нашої або інших євангельських церков.

Служіння реабілітації – це не лише допомога у звільненні від наркотиків чи алкоголю. Наше бажання – познайомити людину з Ісусом Христом. Коли це відбувається, Бог далі робить Свою роботу, і людина розуміє, що просто звільнення від залежності мало, потрібно докорінно міняти свої цінності і погляди на життя.

В процесі самої реабілітації є 3 етапи: 1 етап (перші 3 місяці) – це фізична реабілітація та ознайомлення, 2 етап (наступні 3 місяці) – духовна реабілітація, яку можна назвати вибором у житті, 3 етап (від 6 місяців до року) – адаптація в суспільстві і підзвітність працівникам центру.

Ми вміємо молитися, читати Біблію, відкриватися один перед одним, вчитися один від одного, ділитися один з одним, дарувати один одному подарунки, працювати, смачно куховарити, відпочивати, святкувати дні народження і багато іншого. Це є справа в руках Господа, а Своїми руками за допомогою дітей Божих Він направду робить чудеса.


 


Євангельська церква «Фіміам» © 2017
Контактна інформація